Kuueosaline sari  "Näpsud õpivad" on mõeldud lastele alates 3. eluaastast, kuid sobib ka noorematele, vanematele koolieelikutele ja erinevas vanuses eesti keele õppijatele.

1. "Näpsude maja" on pildiraamat nelja väikese tegelase riidest majast. Näpsude maja on täis üllatusi. Mis juhtus tuppa toodud lumega ja vette kukkunud Kindakesega? Mida puutus Padjake keldripimeduses kobades? Raamatu helifaili saad alla laadida siit

2. "Näpsud söögilauas" on pildi-ja juturaamat, kuhu on peidetud sajad selgitused, küsimused ja ülesanded. Raamat aitab algatada ja täiendada lapse vestlusi täiskasvanuga. Kuidas loetakse tähti, et saada kokku sõna? Kuidas kiigub Padjakese tool? Kui Kass kannaks susse, mitut sussi tal vaja läheks? Raamatu helifaili saad alla laadida siit

3. "Näpsude linn" pildiraamat mängulinnast, kuhu tegelased kutsuvad last jalutama. Mitut nööbiraha läheb vaja lennuki ostmiseks? Mida teevad Sokike ja Rätike loomade varjupaigas? Raamatu helifaili saad alla laadida siit

4. "Näpsud maal" on pildi- ja juturaamat, kus Rätike kutsub Näpsud metsa, soosse ning müstilistesse koobastesse matkama. Mägedes Näpsud leiavad allikaid, mis kasvavad jõgedeks. Mereäärde jõudes näevad nad prügiga saastunud randa. Loo lõpuks aga satuvad nad hoopis tundmatule saarele. Raamatu helifaili saad alla laadida siit. 

5. "Näpsude kalender" on raamat aastaaegadest, kus Näpsud õpivad nimetama nädalapäevi ja ütlema kellaaega. Kas Kassi lemmik päev on laupäev? Mitu korda aastas on sünnipäev? Miks peaks kandma päikeseprille suvel? Raamatu helifaili saad alla laadida siit. 

 

Sari on arendatud koostöös Läti lastekirjastusega Liels un mazs SIA, Tartu Ülikooli haridusuuenduskeskuse ja Läti Ülikooli koolieelse pedagoogika spetsialistide ja õpetajatega. Raamatutesse peidetud ülesanded ja harjutused parandavad kõnet, motoorikat ja keskendumist, arendavad loovust ja kujutlusvõimet.

"Näpsud õpivad" sari on valminud Interreg Eesti-Läti piiriülese koostöö programmi  toel.

           

See veebileht väljendab autori vaateid. Programmi korraldusasutus ei ole vastutav selle eest, kuidas seda infot võidakse kasutada.

Leia parim meie toodete või pakettide seast!

E-pood
Teemapaketid